Ostry - 2010-05-23 10:25:10

Akademia pana Kleksa
Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa” jest Ambroży Kleks.
Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały „tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon. Nosi niezwykle obszerny, długi surdut koloru czekoladowego lub bordowego i aksamitną, cytrynową kamizelkę. Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.
Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny .
Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie. Można powiedzieć, że jest trochę beztroski, ale zawsze znajdzie rozwiązanie każdego problemu.

Jest bardzo miły. Chociaż czasem zachowuje się jak dziecko, jest człowiekiem poważnym i można na nim polegać.
Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.

Myślę, że pan Kleks to bardzo dobry człowiek. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy, świat byłby lepszy.[/i]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tajemniczy ogród

Colin jest jednym z głównych bohaterów powieści „Tajemniczy ogród”. Jest synem pana Cravena i kuzynem Mary. W czasie, gdy go poznajemy ma około 10 lat. Ma drobną, bladą niczym kość słoniowa twarzyczkę i duże oczy. Ubiera się bardzo skromnie.
Jest normalnym zdrowym chłopcem, któremu wmówiono chorobę, przez co większość swojego życia leżał na łóżku i nie wychodził z pokoju, przekonany, że wkrótce umrze. Przed poznaniem Mary chłopiec był bardzo złośliwy i kapryśny. Przyzwyczajono go do tego, że zawsze ma wszystko, czego zapragnie, i każdy mu usługuje. Wszystko to jednak zmieniło się, gdy poznał Mary. Stał się wesoły i radosny. Nie chciał już być samotny, chciał się bawić z rówieśnikami. Po wejściu do ogrodu nabrał ochoty do życia.
Chłopiec przeszedł metamorfozę po kontakcie z naturą. Stał się wrażliwym i pogodnym chłopcem oraz dzięki wsparciu Mary pokonał swoją chorobę i zaczął chodzić.
Uważam, że Colin to bardzo uczuciowa postać. Swoim zachowaniem udowodnił, że jeżeli człowiek czegoś bardzo pragnie, to może to osiągnąć.
--------------------------------------------------------------------------------------
Mary Lennox 9-letnia bohaterka powieści ,,Tajemniczy ogród,, urodziła się i wychowała w Indiach.
Jej rodzice zmarli na cholerę, gdy miała 9 lat. Wyjechała wtedy do Angli i zamieszkała u wuja Archibalda Cravena. Gdy przyjechała do Angli była mała i wątła. Chudą ywarz o niezdrowej cerze okalały żółte żadkie włosy. Dosyc ładne rysy twarzy szpeciłą kwaśna mina. Po pewnym czasie wygląd dziewczynki uległ zmianie. Mary przytyła, włosy jej zagęstniały i zaczeł lekko falowa, a na twarzy pojawił się rumieńce i uśmiech. Po śmierci rodziców chodziła w czarnej sukience. Wuj sprawił jej stroje w jasnych kolorach. Biała sukienka z miękkiej wełny rozweselała jej postac. Stroju dopełniały trzewiki i kapelusz.
Przez wiele lat przyzwyczaiła się, że spełniano wszystki jej zachcianki. Stała się przez to dyspotyczna i samolubna. Opryskliwie odzywała się do służby. Niczym się nie interesowała. Do czasu gdy poznała Dicka i znalazła Tajemniczy ogród. Praca przy hodowli całkowicie ją pochłoneła i nauczyła cierpliwości i wytrwałości. Potrafiła cieszy się z drobiazgów. Powoli,,zanikał,, w niej egoizm.
Moja opinia:...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pinokio - Drewniany pajacyk, wystrugany przez Gepetta; w nagrodę za dobre zachowanie został zamieniony przez wróżkę w chłopca.
Charakterystyka zewnętrzna - Drewniany pajacyk o długim nosie, bez uszu. Gdy kłamie, wydłuża mu się nos. Drewniany pajacyk o długim nosie, bez uszu. W Zabawkonii wyrastają mu ośle uszy, a potem całkiem przeobraża się w osła.Jako osiołek występujący w cyrku ma nową uprząż, dwie kamelie w uszach i ufryzowaną grzywę. W Zabawkonii przeobraża się w osła. Występując w cyrku, ma nową uprząż i kwiaty za uszami. Jako chłopiec ma błękitne oczy, kasztanowate włosy i żywy, inteligentny wyraz twarzy.
Charakterystyka wewnętrzna - Niegrzeczny - zrywa Gepetcie perukę, kopie go w nos i ucieka. Niegrzeczny. Porywczy - nie liczy się z innymi - zabija świerszcza, który dawał mu dobre rady, kopie w drzwi domku wróżki. Porywczy.
Ma skłonność do okłamywania - oduczył się tego, bojąc się kary - wydłużania nosa. Ma skłonność do okłamywania. Lubi się bawić, zażywać przyjemności, obowiązki odkłada na później. Lubi się bawić. Naiwny - wierzy lisowi, kotu. Naiwny. Pewny siebie - nie wierzy w istnienie rozbójników. Pewny siebie.
Ma słaby charakter - łatwo składa obietnice, ale nie potrafi dotrzymać słowa. Ma słaby charakter - nie potrafi dotrzymać słowa. Nierozważny - po czasie docenia poświęcenie innych (zwłaszcza Gepetta i wróżki). Nierozważny. Leniwy - w Pszczółkowie nie chce podjąć żadnej pracy, chociaż nie ma pieniędzy; sam stwierdza, że praca go męczy; podoba mu się życie w Zabawkonii. Leniwy. Kapryśny - nie chce nieobranych ze skórki gruszek, wzbrania się przed wypiciem gorzkiego lekarstwa-. Kapryśny.
Potrafi przyznać rację innym, tyle że robi to z opóźnieniem. Z opóźnieniem potrafi przyznać rację innym. Szczerze żałuje swego postępowania; zdolny do samokrytyki. Zdolny do samokrytyki. Bystry i zaradny - szybko orientuje się w sytuacji i chowa monety pod językiem, ucieka żandarmom i nabywcy, który chce go sprzedać na opał. Bystry i zaradny. Odważny - podejmuje walkę z rozbójnikami, wdaje się w bójkę z siedmioma kolegami. Odważny.
Uczciwy - nie chce zawrzeć porozumienia z kunami. Uczciwy. Kocha swego ojca, jest mu oddany - rzuca się w morze i próbuje uratować walczącego z falami Gepetta. Cieszy się, gdy spotyka Gepetta w brzuchu rybopsa, pomaga ojcu uciec stamtąd. Aby utrzymać schorowanego Gepetta, podejmuje pracę. Kocha swego ojca.
Ma dobre serce i potrafi być wdzięczny - czule dziękuje za uratowanie tuńczykowi, rzekomo biednej i chorej wróżce oddaje swoje zarobione pieniądze. Ma dobre serce. Gdy chce, potrafi być pilnym, zdyscyplinowanym uczniem. Potrafi być pilnym i zdyscyplinowanym uczniem. Wrażliwy i opiekuńczy - nie opuszcza zranionego kolegi, współczuje mu; ratuje od utonięcia psa. Wrażliwy i opiekuńczy. Nie wybacza oszustom - pozostawia zbiedniałego kota i lisa bez pomocy. Nie wybacza oszustom.

cod mod 4001 lvl gothic 2 nk tekstura bezia margonem grota caerbannoga www.narutouchihaforum.pun.pl www.massmedia.pun.pl